Jeziora Turawskie (Małe, Średnie i Duże) należą do najbardziej urokliwych miejsc Opolszczyzny, same w sobie stanowią atrakcję turystyczno-rekreacyjną i są chętnie odwiedzane przez ludzi spragnionych udanego wypoczynku.

Ośrodek Wczasowy Małapanew zlokalizowany nad jeziorem Małym w otoczeniu sosnowych lasów (ok. 100m od jeziora Średniego i ok. 50m od północnego brzegu Jeziora Dużego) zaprasza gości ceniących sobie ciszę, spokój, domowe jedzenie, aktywny wypoczynek, piękna okolicę oraz swoisty mikroklimat wpływający kojąco na samopoczucie.

Nasz Ośrodek oferuje 60 noclegów w pawilonie i murowanych 2-pokojowych domkach z c.o. i pełnym węzłem sanitarnym: 10 domków w układzie pokoi 2/3 osoby.

Na terenie ośrodka znajduje się przestronna stołówka (sala klimatyzowana), świetlica (umożliwiająca oglądanie TV-sat) kawiarnia, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, plac zabaw, wydzielone miejsce na ognisko i grillowanie oraz obszerny taras umożliwiający organizowanie otwartych zabaw przy muzyce.

Naszym gościom polecamy wycieczki piesze i rowerowe, wędkowanie, grzybobranie, a także korzystanie w sąsiedztwie ze sprzętu wodnego oraz jazdy konnej

Ponadto w oddalonym od naszego Ośrodka o 10 km Krasiejowie znajduje się JuraPark w którym znajdują się największe i najdokładniejsze rekonstrukcje dinozaurów na świecie. Około 200 unikalnych modeli dinozaurów, których nie zobaczysz w żadnych innych parkach. JuraPark Krasiejów połączony jest z Parkiem Rozrywki dla dzieci i nie tylko.

Ośrodek Wczasowy "Małapanew" czynny jest przez cały rok, przyjmując gości na wczasy, wypady weekendowe, pobyty grupowe, ponadto organizujemy: wesela, zabawy integracyjne, imprezy rodzinne i okolicznościowe.

Dla gości spędzających wypoczynek w naszym ośrodku zapewniamy bezpłatny parking.